HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 93’üncü gününde devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti 93 gününde de devam ediyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Ara 2019 / Çar 12:07 |
/ 12 Kez Okundu
| |
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül’den bu yana farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan 57 ailenin umutlu bekleyişi 93’üncü gününe girdi. Aileler çocuklarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini dile getirdi. Vatani görevi için usta birliğine giderken yol kesen PKK’lılar tarafından kaçırılan yeğeni Bingöllü Emrah Avunan için Elazığ’dan Diyarbakır’a gelerek 13 Eylül’de oturma eylemine başlayan Muhittin Avunan, yeğeni için eyleme katıldığını söyledi.

“Bunlar Kürtlerin kanını emiyorlar”
93 gündür HDP il binası önünde olduklarını söyleyen Avunan, “93 gündür iz buradayız. Biz zaten 40 yıldır biliyoruz, bu PKK, HDP bir terör örgütüdür. Biz biliyoruz bunlar Kürtlerin kanını emiyorlar. Bir insan, bir insanın kapısına gittiği zaman, dışarı sorar hayırdır, neye geldin diye? Bunlar kaçıp gittiler. Bunlar bizim evlatlarımızı getirmezler, biz biliyoruz. Yeğenimi PKK kaçırmıştı. Biz de Kürt’üz, bu çocuk da Kürt’tür, siz de diyorsunuz ki biz Kürtüz. Evlatlarımızı bırakın" dedi.
Yeğeni gelinceye kadar eylemden vazgeçmeyeceğini belirten Avunan, “Buradaki eylemimiz devam edecektir. Yeğenim gelinceye kadar buradan ayrılmayacağım. Devletimizden şunu istiyoruz. Yeter artık PKK ve HDP’yi bitirsinler. Yeter artık” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.