Herkes üşüdü, onlar yüzdü

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde düzenlenen 7

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Oca 2018 / Paz 13:52 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Kayseri’nin Bünyan ilçesinde düzenlenen 7. Kış Yüzme Şenliği’nde yarışmacılar soğuk havaya aldırış etmeden yüzdü.
Kayseri’nin Bünyan ilçesinde 7. Kış Yüzme Şenliği düzenlendi. Şenlikte doğa yürüyüşü sonrası katılımcılar, mayolarını giyerek soğuk havaya aldırış etmeden 17 derece sıcaklıktaki suya girdi. Yarışmaya katılan 43 yaşındaki Ali Onar, “Etkinliği duyduk ve geldik. Önemli olan yarışmak değildi, katılmaktı. Suyun sıcaklığını 18 derece diyorlardı ama daha soğuktu” diye konuştu.
Yarışmaya katılan kadınlardan Aynur Aslan ve Emine Kara, “Şenlik çok güzeldi. Yüzmenin tadını çıkardık. Harikaydı” diye konuştu. Yarışmanın sonunda katılımcılara cesaret madalyası ve sertifika verildi.
Bünyan Dostları Grubu Derneği Başkanı Şener Serim, “Bünyan’da Pınarbaşı mevkiinde Geleneksel 7. Bünyan Kış Yüzme Şenliği için toplandık. Kış Yüzme Şenliği 7 yıldır Ocak ayında Bünyan ve Kayseri’yi tanıtmak için yapılan bir etkinlik. Doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlik Pınarbaşı mevkiinde yüzme şenliği ile sona eriyor. 7 yıldır çeşitli şehirlerden gelenler Bünyan’ı ve Kayseri’yi tanıyor. Yüzme yarışmasına katılanlara cesaret madalyası ve sertifika veriyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.