Hiçyılmaz: “Nevruz, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği gündür”

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yayımladığı mesaj ile baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı’nı kutladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 14:52 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yayımladığı mesaj ile baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı’nı kutladı. Hiçyılmaz, “Nevruz, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği gündür” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, mesajında; Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan geniş bir coğrafyada binlerce yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz’un, bereketin ve baharın gelişinin müjdecisi olduğunu söyledi.
Hiçyılmaz, “Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Nevruz; kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır. Binlerce yıldır kutladığımız Nevruz Bayramı, yüzyıllardır yaşatılarak günümüze kadar gelmiştir” ifadelerini kullandı.
Hiçyılmaz mesajını şöyle sürdürdü:
“Bir kültür mozaiği olan coğrafyamızdaki farklılıklarımız ve kültürel çeşitliliğimiz, aramızdaki sarsılmaz kardeşlik ve dayanışmayı kuvvetlendiren zenginliklerimizdir. Bu topraklar üzerindeki kardeşliğin ve birliğin binlerce yıl sürmesi en büyük temennimizdir. Bayramlar toplumumuzun birlikteliğinin en güçlü yaşandığı zaman dilimleridir. Böyle özel günlerde millet olarakher zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmeli, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Bu düşüncelerle; Nevruz’un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.