Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindular lehine karar verdi

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Müslümanlar ve Hindular arasında süren Babri Camisi arazisiyle ilgili davada Hindular lehine karar verdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Kas 2019 / Cmt 12:41 |
/ 19 Kez Okundu
| |
Hindistan Yüksek Mahkemesi, Müslümanlar ve Hindular arasında yıllardır süren tartışmalı arazi üzerinde Hindular lehine karar verdi. Hinduların, 1992’de yıktığı Babri Camisi’nin arsasına Hindu tapınağı inşa planları sürüyordu. Müslümanlar ve Hindular arasında yıllardır süren anlaşmazlık bugün sonuçlandı. Yüksek Mahkeme, arazinin Hindu tapınağına ayrılmasına karar verdi. Ayrıca kararda Müslümanlara Ayodhya’da 5 dönümlük arazi tahsis edileceği ifade edildi.
Hindular, 16. yüzyılda Hindu Kral Rama adına yapılan tapınağı Müslümanların yıktığını yerine cami inşa ettiklerini öne sürerken, Hinduların ise Aralık 1992’de Babür İmparatorluğu döneminde inşa edilen Babri Camisi’ni yıktığı belirtiliyor.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.