İbrahim Balaban Resim Müzesi gün sayıyor

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi kültür hamlelerinden birini daha hayata geçirmek için gün sayıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2018 / Sal 10:47 |
/ 87 Kez Okundu
| |
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi kültür hamlelerinden birini daha hayata geçirmek için gün sayıyor. Nazım Hikmet’in cezaevindeki yoldaşlarından biri olan Ressam İbrahim Balaban’ın tablolarından oluşacak olan müzede hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.
Süleymanpaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün karşısında açılacak müzede incelemelerde bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “İbrahim Balaban, Büyükusta Nazım’ın hayatta olan bir avuç arkadaşından biri ve kendine has üslubu ile Türk resim sanatında önemli yere sahip bir ressam. Bu özellikleri nedeniyle ülkemiz için çok kıymetli bir isim. Geçtiğimiz aylarda Nazım’ı andığımız bir etkinlikte kendisini ağırlamış ve resim sergisine de ev sahipliği yapmıştık. Biz istedik ki bu eserler, Süleymanpaşa’da kalıcı bir müzede sergilenmeye devam etsin. İbrahim Balaban Müzesi’ni ilçemize kazandırmak için tüm imkanlarımızla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Müze ile ilgili çalışmaların sürdüğü, hazırlıkların tamamlanmasının ardından müzenin kısa süre içinde hayata geçirileceği ifade edildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.