İçişleri Bakanı Soylu, NEYAD’ın geleneksel iftarına katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz” dedi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 May 2019 / Cum 23:04 |
/ 36 Kez Okundu
| |
Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (NEYAD) 5’inci Geleneksel iftarı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Fatih’te gerçekleştirildi. İftara Bakan Soylu’nun yanı sıra kısa bir süre önce Müslüman olan Amerikalı sanatçı Della Miles ile birlikte çok sayıda NEYAD üyesi ve hayırseverler katıldı. Bakan Soylu iftar programına katılan Amerikalı sanatçı Miles ile bir süre sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

“Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz”
NEYAD’ın iftar programında konuşan İçişler Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz. Kendi bağımsızlığımız adına adım atabilme kabiliyetine sahibiz. Bize dur otur diyenlere hayır bizimde söyleyecek sözümüz var deme kabiliyetine sahibiz. Bu kabiliyet sadece devlet adına, memleket adına değil aynı zamanda bir millet adına kabiliyet. Bu milletin dünyaya söyleyecek sözü var. Ve dünyaya gösterecekleri var” dedi.

“Ağır yükümüz Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır”
Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymak yükünün olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Bu ülkede 457 bin Suriyeli çocuk doğdu. Biz başka ülkelerde yaşayıp da orada hayat hakkına sahip olmayan belki de görüp göremediğimiz 457 bin çocuk 457 bin alem oldu bu ülkede yükümüz ağır. Yükümüz sadece ekonomiyi daha iyi bir noktaya götürebilmek değil, yükümüz sadece şehitlerimizi yüceltmek değil, yükümüz sadece memleketimizi daha iyi bir yere getirmek değil aslında ağır olan yükümüz bu coğrafyadan ve Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır” dedi.
Konuşmaların ardından Süleyman Soylu, NEYAD’a bağış yapan hayırseverlere plaket takdim etti.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.