İnönü Savaşları Bozüyük Şehitliği’nde tören hazırlıkları tamamlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
İnönü Savaşları Bozüyük Şehitliği’nde tören hazırlıkları tamamlandı
31 Mar 2023 / Cum 16:17
1 dk okuma / 43 Kez Okundu
| |

2. İnönü Zaferi’nin 102. yıl dönümü nedeniyle Bozüyük İnönü Savaşları Şehitliği’nde yapılacak anma töreni için hazırlıklar tamamlandı.

Bozüyük Belediyesi ekipleri tarafından Akpınar Mahallesi’nde bulunan, İstiklâl Savaşı’nın Metristepe-İnönü istikametinde gelişen ve tarihimizde İnönü Savaşları olarak bilinen savaşların geçtiği bölgede yer alan Şehitlik içerisinde genel temizlik çalışması yapıldı. Çalışmalarda yürüyüş yolları ve Şehitlikler süpürülerek temizlendi. Ayrıca Şehitliğin duvarları boyanarak daha bakımlı hale getirildi.
1 Nisan 2023 Cumartesi günü yapılacak Anma Törenleri ilk olarak saat 12:30’da Metristepe Zafer Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması, saygı atışı ve Şeref Defterinin imzalanması ile başlayacak. Ardından saat 13:30’da Bozüyük İnönü Savaşları Şehitliği’nde devam edecek Anma Programı’nda anıta protokol tarafından çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşımız okunacak ve saygı atışı yapılacak. Programın devamında öğrenciler tarafından okunacak şiirler ile protokol üyeleri tarafından yapılacak konuşmalar yer alırken Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak Şehitlerimiz için dua edilecek. Anma programı Şehitlik Defteri’nin imzalanması ve Şehitlik ziyareti ile sona erecek.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.