İstihdamda Akademik Seferberlik Projesi

Mersin Valiliği koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen ve Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü tarafından yürütülen İstihdamda Akademik Seferberlik Projesi kapsamında farklı konularda kurslar verilecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 09:59 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Mersin Valiliği koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen ve Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörlüğü tarafından yürütülen İstihdamda Akademik Seferberlik Projesi kapsamında farklı konularda kurslar verilecek.
MEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülecek projeyle birçok kişiye kurs verilecek. Projeyle ilgili açıklama yapan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Oğuz Derin, 18-29 yaş arasında işsiz olan ve İŞKUR kaydı bulunan herkesin kurslara kayıt yaptırabileceğini söyledi. Kurslara birçok yerden başvuru yapılabileceğini kaydeden Derin, "Kurslara katılmak isteyenler Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulundaki SODES büromuza gelerek veya 0555 068 03 05 numaralı telefonu arayarak yada oderin@mersin.edu.tr adresine isim, soy isim, telefon, katılmak istediği kurs bilgilerini göndererek ön başvuru yapabilirler. Kursiyerlere kursa geldikleri her gün karşılığında 20 lira toplu bir şekilde para da ödenecek. Ayrıca ulaşımda proje ortaklarından Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Kursların uygulama yeri Çiftlikköy Kampüsündeki okulumuzda yapılacak" dedi.
Kurslarla ilgili de bilgi veren Derin, "Marangozluk eğitimi kursu 22 gün, kaynakçılık eğitim kursu 15 gün, altın ve gümüş işlemeciliği 23 gün, sıhhi tesisatçılık kursu 16 gün olacak. Bu kurslar haftada 2 gün şeklinde 6 saat olacak. Kuaförlük, epilalasyon, cilt bakımı kursları da yapılacak. Vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.