İzmir’e “yüzen kütüphane” geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftasını renkli etkinliklerle kutlayacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 09:59 |
/ 85 Kez Okundu
| |
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftasını renkli etkinliklerle kutlayacak. 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek programlarla kitap okumak özendirilecek. Ahmet Piriştina Arabalı Vapurunda, içinde bine yakın kitabın yer alacağı kütüphane açılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7 günlük Kütüphane Haftası kapsamında İzmirlilere okumayı sevdirecek birçok etkinliğe imza atacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı üyeleri, Abla-Ağabey-Kardeş Projesi aracılığıyla ders çalıştırmaya gittikleri her çocuğa kitap hediye edecek. Hafta boyunca şehrin çeşitli bölgelerinde durak raketlerinde ünlü yazar ve şairlerin söz ve dizelerine yer verilecek.
26 Mart Pazartesi saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezinde başlayacak programda, Kent Kütüphanesi’nin en çok kitap okuyan üyesi Cem Tekin’e ödül verilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı, toplu ulaşımda 26 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında kitap okumayı özendirmek amacıyla küçük sürprizler de yapacak.

Vapurda kütüphane açılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Ahmet Piriştina Arabalı Vapurunda kütüphane açacak. 29 Mart Perşembe günü açılışı yapılacak “yüzen” kütüphanede bine yakın kitap yer alacak. Kitap okumak isteyen vatandaşlar, kütüphaneye ücretsiz üye olarak iki kitap alabilecek.

İki söyleşi
31 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, eğitimci Ceylan Adanalı, “Cumhuriyetin ışığında kitapla sohbet” başlığı ile okurlarla bir araya gelecek.
Bu sohbetin ardından saat 15.00’da Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun oğlu, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanlarından Mustafa Kemal Ulusu, “Atatürk’ün yanıbaşında” başlığı ile kitap dostlarıyla sohbet edecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.