İzmir’in fethinin 937. yıl dönümü kutlamaları

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Tarih Kurumu öncülüğünde gerçekleştirilen İzmir’in fethinin 937

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 18:31 |
/ 53 Kez Okundu
| |
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Türk Tarih Kurumu öncülüğünde gerçekleştirilen İzmir’in fethinin 937. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Alsancak’ta bulunan Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde uluslararası sempozyum Ödemiş ve Selçuk’ta paneller düzenleniyor.
22 Mart Perşembe günü düzenlenecek olan “II. Uluslararası Çaka Bey Sempozyumu”nda 1081 yılında İzmir’in fethini gerçekleştiren Çaka Bey’in siyasi ve askerî faaliyetleri, İzmir’in fethi sonrasında yaşanan gelişmeler, Anadolu’da Türk denizciliğinin doğuşu ve gelişimi gibi konular ele alınacak. Tarihi Havagazı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan sempozyuma, konuyla ilgili çalışmalarıyla öne çıkan çok sayıda bilim insanı katılacak.
Kutlamalar çerçevesinde 23 Mart Cuma günü Ödemiş’te 24 Mart Cumartesi günü Selçuk’ta paneller düzenlenecek. Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık, Prof. Dr. Tuncer Baykara, Prof. Dr. Mehmet Şeker ve Prof. Dr. Levent Kayapınar’ın konuşmacı olacağı panellerde, Çaka Bey’in gerçekleştirdiği fetihler ve İzmir’in fetih süreci konuşulacak. 24 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek panelin moderatörlüğünü yapacak olan Pelin Çift, Selçuk’ta düzenlenen Çaka Bey Kitap Günleri’nde kitaplarını da imzalayacak.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.