Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı yapıldı

Kırşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ’Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı’ yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 13:40 |
/ 76 Kez Okundu
| |
Kırşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ’Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı’ yapıldı.
Çalıştayda konuşan Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Seher Ünsal, Ahi Evran-ı Veli’nin eşi Fatma Bacı’nın öncülüğünde kurulan Bacıyan-ı Rum Teşkilatı örneğini yüzyıllar sonra yaşatmak için çalıştıklarını söyledi.
Ünsal, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, Anadolu’dan dünyaya örnek olan Bacıyan-ı Rum Teşkilatı’nın kurulduğu kentte farklı dünya görüşüne sahip kadın kuruluşlarıyla bir araya geldiklerini belirtti.
Kırşehirli kadınların ortak etkinlikler düzenlediğini ifade eden Ünsal konuşmasında, "Ahi Evran-ı Veli’nin eşi Fatma Bacı, öncülüğünde kurulan ve Anadolu topraklarından doğan, birçok araştırmacı tarafından dünyanın ilk kadın teşkilatlanması olarak adlandırılan Bacıyan-ı Rum Teşkilatı örneği yüzyıllar sonra yaşatmak adına kadınlar olarak hep birlikte çalışma yapıyoruz.
Kırşehir’de hangi kurumda olursa olsun, adınlar olarak ortak etkinlikler düzenliyor ve ebedi istirahatgahındaki Fatma Bacı’nın ruhunu şad ediyor"dedi.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise konuşmasında kadın elinin topluma değmesi gerektiğine dikkati çekti.
Merhum Bozlak ustası Neşet Ertaş’ın ’Kadınlar insandır, erkekler insanoğlu’ deyişi ile her şeyi özetlediğini ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ise kadına verilmesi gereken değerin özetlendiğini belirtti.
Program kadınların toplumsal yaşamdaki yerlerinin anlatımları ile devam etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.