Kahta’da şiirin gölge oyunu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kahta’da şiirin gölge oyunu
19 Şub 2024 / Pzt 13:06
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Adıyaman’ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel bir etkinlikte, öğretmenlerin sesleri perde arkasından yükselirken, şiirlerin gücü gölgeler aracılığıyla dinleyicilere ulaştı.

Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından hazırlanan etkinlik, katılımcılara benzersiz bir deneyim sunarak, şiirin evrensel dilini farklı bir boyutta hissettirdi.
Öğretmenler, gizemli bir atmosfer içinde, şiirlerini seslendirirken, onların siluetleri perde üzerinde görsel şölen oluşturdu. Etkinliğin bu yönü, katılımcıların şiire olan ilgisini artırırken, aynı zamanda edebiyatın görsel sanatlarla nasıl iç içe geçebileceğini de gösterdi.
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başlı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek bu tür etkinliklerin toplumda sanat ve edebiyatın önemini vurguladığını, öğretmen ve öğrenciler arasındaki bağları güçlendirdiğini belirtti. Müdür Başli ayrıca, şiirin ve sanatın, insanların duygularını ve düşüncelerini ifade etmelerinde oynadığı kritik rolünü dikkat çekerek bu tür etkinliklerin devam edeceğinin sinyalini verdi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.