Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Cooter’dan Vali Kamçı’ya ziyaret

Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Christhopher Cooter, Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 16:37 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Christhopher Cooter, Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Christhopher Cooter, Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Vali Kamçı, Türkiye ile Kanada’nın iyi ilişkilerinin olduğunu söyleyerek, “Bugün Kanada’nın Ankara büyükelçisini ve eşini burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kanada dünya üzerinde Türkiye’ye uzak olan ülkelerden birisi ama buna rağmen eskiden beri Kanada ile iyi ilişkilerimiz devam ediyor. Kanada ile birlikte uzak olmamıza rağmen 2 buçuk milyar dolarlık bir dış ticaret hacmine sahibiz. Yaklaşık 800 milyon da ihracatımız, 1 milyar 700 milyon da ithalatımız var. Kanada’dan yılda yaklaşık 100 binin üzerinde turist ülkemizi ziyaret ediyor. Turist olarak Kanada’ya gidenlerin ve gelenlerin sayılarının artması bizim arzumuzdur” ifadelerini kullandı.
Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Christhopher Cooter da, “Bu sıcak karşılamadan dolayı size çok teşekkür ediyoruz. Bahsettiğiniz gibi Türkiye ve Kanada gerçekten birbirine çok uzak iki ülke ama insanlar olarak biz her gün birbirimize daha da yaklaşıyoruz. Türkiye ile diplomatik ilişkilerimizin 75’inci yıldönümüdür. 75’inci yılı altın yıl olarak ilan ediyoruz. Dolayısıyla bu yıl Türkiye ile ilişkilerimizde altın yılımızdır. Şuanda birçok madencilikle ilgili Türkiye’de birçok şirketimiz var ama ticari ilişkilerimiz her gün daha da çeşitleniyor. Turizm de devam ediyor ve kültürel bağlantılarımız daha da gelişiyor” şeklinde konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.