Kapalı devre sulama sistemi ile Elmalı’da 2 bin dekar alan suya kavuşacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kapalı devre sulama sistemi ile Elmalı’da 2 bin dekar alan suya kavuşacak
22 Ara 2023 / Cum 10:57
1 dk okuma / 3 Kez Okundu
| |

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı ilçesine bağlı Çobanisa Mahallesi’nde 5 kilometrelik tarımsal sulama hattı yapıyor. Yapılan çalışmayla 2 bin dekar arazi kapalı devre sulama sistemine geçecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Elmalı ilçesine bağlı Çobanisa Mahallesi’nde tarımsal sulama borusu desteği için kolları sıvadı. 5 kilometrelik hat için çalışmaları sürdüren ekipler, kısa sürede çalışmaların yarısını tamamladı. Önümüzdeki haftalarda bitecek olan çalışmalardan çiftçiler son derece memnun. 2 bin dekar alanın kapalı sulama sistemine geçmesi ile birlikte tarımsal alanda uygulanan faaliyetlerde verimlilik artacak. Yapılan sulama sisteminden 150 çiftçi ailesi yararlanacak. Sulama sistemi sayesinde, Çobanisa Mahallesi’nde su israfının önlenmesi, tarımsal alanların daha etkili bir şekilde sulanması ve tarımsal üretimin artması amaçlanıyor.
Büyük kolaylık olacak
Çobanisa Mahalle Muhtarı Ali Kara çiftçiler için büyük bir kolaylık olacağını söyleyerek “Yaklaşık 150’ye yakın kooperatife üyemiz bulunmakta. Üyelerimiz ile birlikte Muhittin Başkanımızdan talebimiz olmuştu ve şu anda sulama sistemi neredeyse tamamlanmak üzere. Daha önceden kullanılan sulama sisteminde arıklarda sularımız telef oluyordu. Kapalı devre sulama sistemi ile beraber 2 bin dekar alan kapalı sulama sistemine geçmiş olacak ve su burada zayi olmayacak” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.