Karagöz Ahmet Paşa’da ’cami buluşmaları’ programı

Kütahya İl Müftülüğü’nün ’cami buluşmaları’ programı, bu hafta Karagöz Ahmet Paşa Camii’nde gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Şub 2018 / Per 23:27 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Kütahya İl Müftülüğü’nün ’cami buluşmaları’ programı, bu hafta Karagöz Ahmet Paşa Camii’nde gerçekleştirildi.
Programa Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Okul Müdürü Mehmet Zahid Behti, Müdür Başyardımcısı Mustafa Köktürk, Kütahya İl Müftü Yardımcıları Mehmet Arslaner ve Mehmet Uzuncan ile Diyanet-Sen Şube Başkanı Nazif Kocaçoban ve Karagöz Ahmet Paşa Camii İmam Hatibi Rahim Tetik ve Karagöz Ahmet Paşa Camii Müezzin Kayyımı Hüseyin Karabulut ve cami cemaati katıldı.
Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, cemaatle eda edilen yatsı namazının ardından yaptığı sohbette, Bakara Suresi’nin son iki ayetinin anlamını dile getirdi.
Hazırlar, "Allah Bakara Suresi’nin son iki ayetinde; ’Ey peygamber, Rabbi’nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. ’Biz Allah’ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır.’ dediler. Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir. Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme. Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kafir kavimlere karşı yardım et bize’ buyuyor" dedi.
Müftü Hazırlar, ’cami buluşmaları’ etkinliğinin önceki haftalarda Mekke, Eyüp Sultan, Laleli, Fuatpaşa, Dörtyol, Okmeydanı, Çinili, Şelale, Ahmet Yesevi ve Fatih Sultan Mehmet camilerinde gerçekleştirildiğini ifade etti.
Okunan hatimlerin duası, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Uzuncan tarafından yapıldı.
İndirilen hatm-i şerifler de dua eşliğinde başta Afrin şehitleri olmak üzere tüm şehitlerin ruhlarına hediye edildi.
’Cami buluşmaları’ etkinliğinin önümüzdeki hafta Çamlıca Güreşçi Camii’nde yapılacağı belirtildi. (EFE)
.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.