Karaman’da vatandaşlar, Afrin operasyonuna katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi

Karaman’da bir gurup vatandaş, Afrin’deki ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Oca 2018 / Cum 16:22 |
/ 62 Kez Okundu
| |
Karaman’da bir gurup vatandaş, Afrin’deki ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine dilekçe verdi.
Bir grup genç, Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen "Zeytin Dalı Harekatı" operasyonuna katılmak için ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubesine gitti. Gönülle asker olmak istediklerini söyleyen gençlere çevredeki vatandaşlar da destek verdi.
Elinde dilekçe ile askerlik şubesine gelen Ömer Bircan, "Biz Allah için, dinimiz için, bayrağımız ve namusumuz için yaşıyoruz. Şuanda askerlerimiz operasyon için Afrin’de bulunmaktadır. Onlar orada yalnız değildir. Dualarımız onlarladır. Şuanda dilekçelerimizi verip bizi de askere almalarını isteyeceğiz. İnşallah gideriz. Rabbim bize de o şehadeti nasip eder" dedi.
Ethem Can da, "Vatanımızın, devletimizin yanında olduğumuzu göstermek için bu dilekçeleri veriyoruz. Amacımız şehadettir. Bizler esnaf ve evliyiz. Her zaman asker olmaya hazırız. Bu devleti kimse yıkamaz, yıkmaya da yeltenen olursa haddini bildiririz. Şu anda Afrin’de çarpışan aslanlarımız göğsümüzü kabartıyor. Her daim dualarımız onlarla" diye konuştu.
Okunan duanın ardından vatandaşlar hazırladıkları dilekçeleri askerlik şubesini kapısında bekleyen komutana verdi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.