Kardeş Kal Türkiye tanıtım toplantısı yapıldı

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, benzer bir girişimde bazı araçlar kullanarak halkı çok kısa bir sürede sokağa çağırmak için kurulan Kardeş Kal Türkiye Platformunun Kayseri tanıtım toplantısı yapıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 13:50 |
/ 37 Kez Okundu
| |
15 Temmuz darbe girişiminden sonra, benzer bir girişimde bazı araçlar kullanarak halkı çok kısa bir sürede sokağa çağırmak için kurulan Kardeş Kal Türkiye Platformunun Kayseri tanıtım toplantısı yapıldı.
Birlik Vakfı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kayseri İl Başkanı Osman Lafçı, Yönetim Kurulu üyeleri ve katılımcılar dahil oldu. Açılış toplantısını yapan Başkan Osman Lafçı, devlete yapılacak herhangi bir saldırıda halı güvenli bir şekilde uyarıp sokağa davet etmek için kurulan bir haberleşme teşkilatı olduklarını söyledi.
Haberleşmek için kullanılacak bazı araçları da tanıtan Başkan Osman Lafçı, “Aynı şekilde deprem, yangın, erozyon, siber saldırı, doğal veya suni felaketlerde gerekli birimleri haberdar etmek için de faaliyet gösteriyoruz. Bizler böyle bir durumda, megafon, telsiz, radyo, zello, internet kesildiği anda sela, davul, düdük, el feneri gibi bazı araçlarla da haberleşme ağı kuruyoruz. Bundan sonra da aynı faaliyetlerimiz devam edecektir” diye konuştu.
Başkan Osman Lafçı, Kayseri’de zaman zaman yaptıkları toplantılarla vatandaşları bilgilendireceklerini sözlerine ekledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.