Kars’a taşkından koruma için 168 milyonluk yatırım

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kars’a taşkından koruma için 168 milyonluk yatırım
14 Şub 2024 / Çar 12:10
1 dk okuma / 2 Kez Okundu
| |

Kars’ın taşkından korunması için Milletvekili Adem Çalkın’ın girişimleriyle 168 milyon liralık yatırım yapılacak.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çakın; Kars’ın taşkından koruma çalışmaları için yeni yatırımlar hayata geçirildiğini belirtti. Kars’a taşkından korumu yatırımları çerçevesinde yaklaşık 168 milyon liralık yatırım yapılarak Kağızman, Selim ve Sarıkamış ilçelerindeki yerleşim yerleri ve tarım arazileri taşkından korunacağını kaydetti.
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, “Kars Merkez Çerme Köyü Taşkın Koruma İnşaatı’nda yer teslimi yapılarak işe başlandı. 10.03.2025 tarihinde tamamlanacak olan ihale bedeli 9.750.000 TL’dir. Bu yatırımımızla Kars Merkez Çerme köyü taşkın zararlarından korunarak, zarar görmesinin önüne geçilecektir” dedi.
Çalkın, “Kars Aras Nehri ve Yan Dereler 1 Grup İkmali Taşkın ve Rusubat Kontrolü İnşaatı’nda yer teslimi yapılarak, çalışmalara başlanmıştır. 15.04.2026 tarihinde tamamlanacak olan iş, 153.993.000 TL’ye mal olacaktır. 9 adet yerleşim yeri Kağızman’ımızda (Akçay - Bulanık - Çayarası - Kozlu - Kömürlü- Kuloğlu Köyleri) ve Sarıkamış İnkaya Köyü taşkından korunacaktır. Kars Selim Yalnızçam Köyü Taşkın Koruma İnşaatı çalışmalarında yer teslimi yapılarak çalışmalara başlandı. 18.03.2025 tarihinde tamamlanacak olan projenin yatırım bedeli 4.830.000 TL’dir. Selim Yalnızçam Köyü ve tarım arazileri taşkın zararlarından korunacaktır” diye konuştu.
Çalkın, yapılan yeni yatırımların Kars’a, Kağızman’a, Selim’e ve Sarıkamış’a hayırlı olması dileklerinde bulundu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.