Kaymakam Çetin’den örnek çiftçiye ikinci proje desteği

Muş’un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Dallıöz köyünde geçen sene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca projelendirilen tavuk çiftliğinde incelemelerde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 16:04 |
/ 116 Kez Okundu
| |
Muş’un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Dallıöz köyünde geçen sene Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca projelendirilen tavuk çiftliğinde incelemelerde bulundu.
Kaymakam Çetin, bin hayvan kapasiteli ve günde 700 yumurtanın elde edildi tavuk çiftliğinde incelemelerde bulunarak, örnek olarak gösterilen çiftçiye bir proje için daha destek vereceklerini söyledi. Kaymakam Çetin, “Geçen sene Erdal Bingöl adlı çiftçimiz bize müracaat etti. Kendisine tavukçuluk yapma yönündeki projesini gerçekleştirdik. Şimdi kendisi örnek bir çiftçi olarak ilçemizde faaliyetini sürdürmektedir. İlçemizden çevre ilçelere yumurta satışı yapmaktadır. Projesine sahip çıkıp geliştirdiği için kendisine ikinci bir proje için de destekte bulunacağız. Çiftçimizin şimdilik dokuz yüz tane yumurta tavuğu vardır. Günlük olarak 700 tane yumurtayı komşu illere vermektedir. Bu nedenle de bu çiftçimize gereken desteği sağlayacağız” dedi.
Erdal Bingöl ise, komşu ilçelere günlük yaklaşık 700 tane yumurta sattığını belirterek, “Kaymakam bir projenin daha yapılması için bizi bilgilendirdi. Kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.