Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Tacettinoğlu, "Şiddet, taciz ve öldürülmeler için caydırıcı cezalar acilen uygulanır hale getirilmeli"

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Tülay Tacettinoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında, "Özellikle her türlü şiddet, taciz, tecavüz ve öldürülmeler için caydırıcı cezalar acilen uygulanır hale getirilmelidir" ifadesinde bulundu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 13:19 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkan Yardımcısı Tülay Tacettinoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında, "Özellikle her türlü şiddet, taciz, tecavüz ve öldürülmeler için caydırıcı cezalar acilen uygulanır hale getirilmelidir" ifadesinde bulundu.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında kadınların, toplumun gelecekteki kaderini belirleyen insanlar olduğunun altını çizen Tülay Tacettinoğlu, "İleride, toplum içinde sorumluluk yüklenecek bireylerin ilk eğitimleri annede başlar. Annenin şefkati ve fedakârlığı aile fertlerinde her zaman olumlu etki yapar" ifadesinde bulunarak açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Toplum içindeki kadınlarımız çok farklı sorumluluklarla baş edebilme çabasındadır. Özellikle kırsal yerleşimden kentsel yerleşime geçiş dönemlerinde, kadınlar sosyal hayatın içinde daha da kendilerini gösterebilme çabasına girmişlerdir. Meslek edinme, ekonomik özgürlük için çalışmaları ve evde aile, çocukların yetiştirilmesi kadınları daha da fedakâr hale sokmuştur.
Artık gerek siyasi gerekse sosyal aktiviteler içerisinde kadınlarımızı da görüyoruz. Ancak oran olarak yetersiz kalmaktadır. Toplum içerisinde zor durumda olup ta sessiz kalan kadınlarımız bulunmaktadır. Bunların sesi olma çabasını göstermek bizlere düşüyor. Özellikle her türlü şiddet, taciz, tecavüz ve öldürülmeler
Bu durumlar insani duygular taşıyan herkesin içini acıtmakta. Yapılan olumsuz hareketler için her ne sebep gösterilirse gösterilsin kabul edilemez. Gerek toplum gerekse kanunlarımız daha da duyarlı olmalıdır. Caydırıcı cezalar acilen uygulanır hale getirilmelidir. Kadınlardaki duygusal ve bedensel travmalar acilen tedavi edilmelidir. Kadınlarımızın sağlığı, toplumun sağlığı demektir."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.