Keçiören’e camdan seyir terası

Keçiören Belediyesi tarafından şelale üzerine inşa edilen cam seyir terası, şehrin görsel zenginliğine yeni bir soluk getirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
03 Oca 2018 / Çar 09:56 |
/ 88 Kez Okundu
| |
Keçiören Belediyesi tarafından şelale üzerine inşa edilen cam seyir terası, şehrin görsel zenginliğine yeni bir soluk getirdi.
Kalaba Mahallesi’nde şelale üzerine Hünkar Sokak çevre düzenlemesi kapsamında yapılan 7 metre çıkmalı cam seyir terası, 5,5 X 7,55 metre ebatlarında tasarlandı. 15,40 metre yüksekliğindeki cam teras 160 kişi kapasiteli. 3 santim lamine temperli cam zemin ve 16 milimetre kalınlığında temperli cam korkulukların yer aldığı teras, özel aydınlatması ile Keçiören’in gece görüntüsüne de rengarenk bir katkı sunuyor. 3 ana, 7 ara renkle ışıklandırılan cam teras, 20 ton ağırlığa dayanacak şekilde inşa edildi.
Keçiören’in doğaya dönüş projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisi, Estergon Türk Kültür Merkezi, Kalaba Kent Meydanını izlemek isteyenlere seyir keyfi yaşatan cam terasla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Şehri insanıyla imar eden bir anlayışın uygulayıcısı olarak Keçiören’i görsel açıdan da zenginleştirerek turizm potansiyelini artırmayı hedefliyoruz. Doğaya dönüş projemiz Gümüşdere Ihlamur Vadisi’ni de tepeden gören cam terasımızda vatandaşlarımız Keçiören’i kuşbakışı izleyebilecekler. Şelalenin hemen üzerindeki konumu terasımıza ayrı bir özellik katarken, bu görsel dokunuşlar şehre estetik bir kimlik de kazandırıyor" ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.