Kemer’e su altı müzesi

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, dalış turizmini geliştirmek amacıyla Kemer Ay ışığı Koyu girişinde Türkiye’nin ikinci su altı müzesi kurmak istediklerini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 16:44 |
/ 104 Kez Okundu
| |
Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, dalış turizmini geliştirmek amacıyla Kemer Ay ışığı Koyu girişinde Türkiye’nin ikinci su altı müzesi kurmak istediklerini söyledi.
DTO Başkanı İnanç Kendiroğlu, DTO üyeleri Levent Aslan, Kubilay Yakar ve Kemer Su Sporları Derneği Başkanı Abdurrahman Aydın ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret etti.
Ziyarette Kendiroğlu, Dünyada ikinci Avrupa ve Türkiye’de ilk olan Side su altı müzesinden sonra, ikinci su altı müzesini Kemer Ay ışığı koyu girişine yapmak istediklerini söyledi.
Turizmle ilgili gelişmelerin de oldukça memnuniyet verici olduğunu ifade eden Kendiroğlu, ’’Almanya’dan güzel haberler geliyor. Almanya’da Türkiye algısı da artık olumlu gelişiyor. Geçen yılki olumsuz düşünce ve haberler yok. Almanlar tekrar Türkiye’ye Antalya’ya gelecek. Antalya DTO olarak deniz turizminin de geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için çeşitli projelerimiz var. Bunlardan biri de Kemer Ay Işığı koyuna Türkiye’nin ikinci su altı müzesini yapmak istiyoruz. Bu projeler ülkemiz ve bölgemiz için çok güzel tanıtım aracı olacak’’ dedi.
Kendiroğlu, Ay ışığı koyunda yapmak istedikleri su altı müzesini turizm sezonuna yetiştirmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.