Kepez’de yılın ilk açılışı: Erkin Koray Kütüphanesi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Kepez’de yılın ilk açılışı: Erkin Koray Kütüphanesi
05 Oca 2024 / Cum 13:58
3 dk okuma / 2 Kez Okundu
| |

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2024’ün ilk açılışını da kütüphane ile yaptı. Kütüphaneye geçtiğimiz yıl 82 yaşında vefat eden Rock müziğinin efsanesi Erkin Koray’ın ismi verildi.

Kepez Belediyesi’nin Özgürlük Mahallesi’ndeki Nasreddin Hoca Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’nin bir katında hizmet verecek olan Erkin Koray Kütüphanesi törenle hizmete açıldı. Erkin Koray Kütüphanesi açılışında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye sürekli kütüphane kazandırmalarını yeni nesil belediyecilik olarak tarif etti. Kepez’de 22 tane kütüphane olduğunu ve bazılarının 24 saat açık olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, bu kütüphanelerde günlük 30 binden fazla öğrenciye hizmet verildiğini söyledi.

"Günde 30 bin kişiye organize bir hizmet üretebilecek belediyecilikte çok az iş var"
Kepez’e kazandırdıkları 22 kütüphane hizmetinin özünün eğitime dayandığına değinen Başkan Tütüncü, "Bu Kepez’in başarı çıtasını yükseltmek için atılmış bir adımdır. Öğrencilerimiz kütüphanelerde ders çalışırken bir yandan da kitap okumanın bir kültür olduğunu yaşayarak zihinlerinde kavramaya, tanımlamaya başlıyorlar. Biz bu kadar önemli bir kamu hizmetini yaparken, günde 30 bin gencimize konforlu bir ortamda sıcacık bir yuva safiyetinde bir mekanda onlara hizmet verirken, kütüphane çalışanlarımızda bir yandan da öğrencilerimize rehberlik eden bir büyük oluyorlar. Günde 30 bin kişiye organize bir hizmet üretebilecek belediyecilikte çok az iş var. Toplu ulaşım, su gibi hizmetleri göreve katmazsak. Onlar zaten belediyelerin görevi olan hizmetlerdir. Yapılan anketlerde şunu gösteriyor. Bizim yenilikçi bir belediye anlayışıyla yürüdüğümüzü gösteriyor. Bu yenilikçi uygulamalarla birlikte ülkemizin milletimizin ufkunu açacağız. Bilimle, bilgiyle toplumu buluşturmak çok önemli bir iştir. Bütün bunları yaparken de aslında yepyeni bir kültürü, yaşam standardını da şehrimize getirdiğimizin farkındayız. Biz bu anlayışla yola yolculuğa devam edeceğiz. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ vecizesinin bize gösterdiği hedefleri, ufukları zorlayacağız" dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni büyük düşünenler kurdu"
"Biz geçmişimize baktığımız zaman büyük düşünen bir milletiz" diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni büyük düşünenler kurdular. Onun hemen öncesinde milli mücadelemizi kan ve barut kokuları içerisinde bozkırın ortasında her türlü yoklukla mücadele ederek verenler bunun zaferle neticeleneceğine inananlar büyük düşünenlerdi. İstanbul’u fethedenler büyük düşünenlerdi. Adını tarihe yazdıranlar büyük düşünenlerdi. Antalya’ya gelerek yüzyıllar boyu burayı Türk’ün vatanı yapacağım diyenler de büyük düşünenlerdi. Büyük düşünen mürekkep toplumlar daima ilerleyecek ve ufukların sultanı bir devlet, bir millet çıkaracak. Bizim yürüdüğümüz yol bu yol. Çok büyük adımlar atarak hep birlikte sizlerden aldığımız destekle birbirimize sımsıkı sarılarak sevginin, saygının yol göstericiliğinde hem tarihimize layık olacağız, hem geçmişimize layık olacağız, hem de bizden sonraki kuşaklar da bizlerle sizlerle hep iftihar edecek" diye konuştu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Ufukları zorlayan nice projeleri hayata geçireceğiz. Ve günün sonunda kazanan şehrimiz olacak, aziz milletimiz olacak" dedi.
Başkan Tütüncü, Erkin Koray’ın Anadolu’nun önemli bilgelerinden birisi olduğunu ve onun adını kütüphanede yaşatma azmi ve kararlılığında olan Kepez Belediye Meclisine de teşekkür etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün konuşmasının ardından Erkin Koray Kütüphanesi kurdele kesimiyle hizmete açıldı. Başkan Tütüncü ve beraberindeki heyet kütüphaneyi gezdi, kütüphane raflarını süsleyen kitapları inceledi.
Açılış törenine Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.