Kilis’teki Filistinliler efsanevi liderleri Arafat’ı andı

Filistin eski Devlet Başkanı ve Filistin Kurtuluşu Örgütü (FKÖ) ile El Fetih’in efsanevi lideri Yaser Arafat, 15’inci ölüm yıl dönümünde Kilis’teki Filistinliler tarafından anıldı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
10 Kas 2019 / Paz 09:29 |
/ 35 Kez Okundu
| |
Filistin’den İsrail zulmünden kaçarak Suriye’ye yerleşen Filistinliler, Suriye’deki iç kargaşa ve savaş nedeniyle kaçarak Kilis’e yerleşti.
Kilis’te yaşayan Filistinliler, Filistin eski Devlet Başkanı ve Filistin Kurtuluşu Örgütü ile El Fetih’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ı ölüm yıl dönümünde andılar.
İstiklal Marşı ve Filistin Ulusal Marşı’nın okunduğu etkinlikte, Yaser Arafat’ı öven konuşmalar yapıldı. Arafat’ın hayatı ile Filistin davasına verdiği mücadele sinevizyon eşliğinde gösterildi. İsrail’in yaptığı zulümlere tepki gösteren Filistinliler, özgürlük şarkıları söylediler. Programda Filistinli çocuklar da şiirler okudu.
Etkinliğin düzenlendiği salon, Yaser Arafat’ın fotoğrafları, Türk ve Filistin bayrakları ile donatıldı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.