Kırklareli’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Mar 2018 / Paz 16:22 |
/ 121 Kez Okundu
| |
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli’de de şehitler rahmet ve minnetle yad edildi.
Kırklareli Şehitliği’nde başlayan anma programında Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği çelenk merasimi gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu anma programında 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Merasim takımınca saygı atışı yapıldı.
Yapılan konuşmaların ardından, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Şehitlik Defterini imzaladı. Daha sonra Vali Çiftçi ve beraberindekiler, Kırklareli Şehitliğini gezip dua okuyarak şehitlere karanfiller bıraktı. Vali Çiftçi ve beraberindekiler, şehitlik ziyaretinin ardından Kırkşehitlik Anıtını ziyaret etti. Anma programı daha sonra Kırklareli Kültür Merkezinde, Kırklareli Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladıkları program ile devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu anma programında, Kırklareli Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen oratoryo oyunu katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Göktan Özüpek, şehit polis memuru Nefize Özsoy ve 15 Temmuz Gazisi Kadir Altıntaş’a verilen Devlet Ödünç Madalyalarını ailelerine Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi takdim etti. Program sonunda Vali Çiftçi ve beraberindekiler, Kırklareli Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği “Öğrenci Gözüyle Çanakkale” temalı resim sergisini gezdi.
Programa Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Kırklareli milletvekilleri Selahattin Minsolmaz, Vecdi Gündoğdu, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, il protokolü, şehit ve gazi yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Son olarak, Kırklareli Valiliği, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gaziler ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.