Kırklareli’de sürek avı

Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, son zamanlarda zirai üretime yoğun zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı sürek avı başlattı. Müdürlükten yapılan açıklamada Dolhan ile Paşayerki köyleri arasında yapılan ilk sürek avında 1 adet yaban domuzunun itlaf edildiği belirtildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Ağu 2019 / Cum 10:33 |
/ 30 Kez Okundu
| |
Kırklareli’de çiftçilerin ürünlerine yoğun zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı sürek avı başlatıldı. Sürek avının başladığı Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü sosyal medya hesabından duyurdu.

Komisyon kararıyla alındı
Müdürlükten yapılan açıklamada kararın Merkez Av Komisyonu kararı doğrultusunda alındığı belirtildi. Merkez Av Komisyonu kararı kapsamında gerekli emniyet tedbirlerini alarak sürek avını başlatan müdürlük, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Kırklareli merkeze bağlı Dolhan ve Paşayerki köyleri arasındaki arazide yaban domuzu sürek avı gerçekleştirdi. Sürek avında bir adet yaban domuzu itlaf edildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.