Kızılay’dan ailelere sıcak yemek

Türk Kızılayı Karabük Şubesi tarafından evinde her gün yemek yapamayan yaşlı ve engelli ailelere sıcak yemek yardımı yapıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Mar 2018 / Cmt 16:23 |
/ 73 Kez Okundu
| |
Türk Kızılayı Karabük Şubesi tarafından evinde her gün yemek yapamayan yaşlı ve engelli ailelere sıcak yemek yardımı yapıyor.
Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun, yaptığı açıklamada, kentteki yaşlı ve engelli ailelere az da olsa destek vermek amacıyla her gün sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildiğini söyledi.
Yemek dağıtımına başlamadan önce vatandaşların ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını tespit etmek için evlerine gidip incelemede bulunduklarını ifade eden Uzun, tespit işleminden sonra ailenin nüfus sayısına göre yemek miktarı belirlediklerini kaydetti.
Kentte tespit edilen yaşlı ve engelli ailelere yemek dağıtımına başlanıldığını ifade eden Uzun, "İlimizde evinde her gün sıcak yemek yapamayan yaşlı ve engelli ailelerimiz bulunmakta. Biz de Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak bu vatandaşlarımıza yardım etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hazırlanan sıcak yemekleri aracımız ile teslim alıyoruz ve şu anda imkanlarımız doğrultusunda belirlediğimiz 8 ailemize 4 çeşit olmak üzere öğle ve akşam yemeklerini teslim ediyoruz, ertesi gün de yemek kaplarını dolularıyla değiştiriyoruz. Şartlarımız da el verdikçe bu çalışmamız inşallah devam edecek." dedi.
“Bu işin huzurunu yaşıyoruz”
Karabük Kızılay Şubesi olarak güzel bir çalışma başlattıklarını da kaydeden Uzun, şunları söyledi:
"Yardım ettiğimiz ailelerimizin sofrasına bir kap sıcak yemeği koymanın huzurunu yaşıyoruz. Önümüzde mübarek Ramazan ayı var. Ailelerimize destek verecek duyarlı ve hayırsever vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Biz şimdi 8 ailemize yardım etmeye başladık, hayırsever vatandaşlarımızda bizlere destek verirse daha fazla ailemize ulaşırız. Amacımız, yardıma muhtaç ailelerimizin az da olsa yüzünü güldürebilmek."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.