Koçarlı, Bağarası sınırına kadar doğalgaza kavuşacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Koçarlı, Bağarası sınırına kadar doğalgaza kavuşacak
13 Şub 2024 / Sal 11:42
/ 0 Kez Okundu
| |

Koçarlı’da yaşayan halkın tamamının doğalgaz hizmeti ile buluşması için doğalgaz çalışmasının yakından takipçisi olan Belediye Başkanı Nedim Kaplan ilçe merkezinden Yeniköy ve Bıyıklı Mahallesini de içine alan Bağarası sınırına kadar olan hat üzerindeki mahallelerin Doğalgaza kavuşacağını açıkladı.


Geçtiğimiz yıl ilçe merkezini doğalgaz ile tanıştıran ve ilçede yapılan doğalgaz yatırımının önemli olduğunun altını çizen Başkan Kaplan, ilçe merkezinin yaklaşık yüzde 75’lik kısmında, doğalgaz çalışmasını tamamladıklarını söyledi.

Devam eden çalışmalarla bu yıl Söke-Bağarası mahallesine kadar olan hat üzerindeki mahallelerde çalışmaların başlayacağı müjdesini veren Başkan Kaplan “Söke ilçemizin Bağarası mahallemize kadar çalışmalara devam ediyoruz. 2025 yılının sonuna kadar tüm mahalleleri doğalgaz ile buluşturacağız” dedi.

Koçarlı için hayal olan doğalgaz kullanımını ilçeye kazandıran Başkan Kaplan, “Geçtiğimiz yıl itibariyle evlerimizde doğalgaz kullanılmaya başlandı. Söz vermiştik. Doğalgazı ilçemize getireceğimizi ve konutların doğalgaz ile ısınacağını söylemiştik. Hayal olarak görünen doğalgaz şimdi ilçemizde kullanılmaya başlandı. Hayalleri gerçekleştirmenin, sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz ve bu gurur tüm ilçemize yaymak için çalışmalarımız devam ediyorum” dedi.

Koçarlı’da halkın tamamının doğalgaz hizmeti ile buluşması için doğalgaz çalışmasının yakından takipçisi olduklarının da altını çizen Başkan Kaplan, “Sürekli doğalgaz yetkilerimiz ile sahada incelemelerde bulunuyoruz. İlçe merkezimizde çok az yer kaldı inşallah onları da tamamlayacağız ve çalışmaları hızlandırıp 2024 Mart-Nisan ayı fizibilite çalışmalarımız tamamlanmasının ardından doğalgaz çalışmalarımıza yeniden başlayacağız. 2025 yılının sonuna kadar tüm mahallelerimizi, doğalgaz ile kavuşturacağız" diye konuştu.

İlçe merkezinin yüzde 75’lik kısmında doğalgaz çalışmasını tamamladıklarını anlatan Kaplan, doğalgaz hattının geçtiği cadde ve sokaklar üzerinde yaşayan vatandaşların, bir an önce aboneliklerini yaptırıp, evlerini doğalgazla buluşturmalarını tavsiye etti.

Kaplan, doğalgazın çevre dostu ve kullanımı zahmetsiz bir yakıt olduğunu hatırlattı. Koçarlı’da 2022 de başlayan çalışmaların 2023’te büyük bir yol kat ettiğini, 2024 ve 2025 yılları içerisinde doğalgaz ile buluşturma hedeflerini gerçekleştireceklerini dile getiren Kaplan, “İlçemize olan destekleri için “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Savaş’a, Milletvekillerimize, doğalgaz firması yetkililerimize, yetkili müteahhitlik firmamıza ve sahada çalışan personellerine teşekkür ederim” dedi.Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.