Koçarlı MYO öğrencileri zihinsel engelli çocuklarla fide dikti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü kapsamında Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nu ziyaret ederek hobi bahçesinde fide dikimi gerçekleştirdi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Ara 2019 / Çar 11:04 |
/ 25 Kez Okundu
| |
Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayfer Ergezen, Organik Tarım Programı Öğr. Gör. Nuri Kilimci eşliğinde, Organik Tarım Programı öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarette, okullarında bulunan hobi bahçesinde çeşitli kış sebzelerinden oluşan fide dikimi etkinliğine katılan zihinsel engelli çocuklar keyifli vakit geçirdi.
Engelli gençlerin tarımla uğraşarak doğayı tanıma konusunda deneyim kazanacaklarını söyleyerek toprağın iyileştirici gücünden bahseden Öğr. Gör. Ayfer Ergezen, “3 Aralık Dünya Engeliler Günü tüm dünyada engelli haklarına dikkat çekildiği, sivil toplum kuruluşlarının çeşitli etkinlikler düzenlediği bir gündür. Engelli çocuklar için en büyük sorunlardan biri olan sosyalleşme adına benzer projelerle üniversite gençliğinin özel çocuklarla bir araya gelmesi hem özel çocuklarımıza katkı sağlayacak hem de gençlerimizin farkındalığını arttıracaktır” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.