Konya yolu projesinde deplase çalışmaları başladı

Gölbaşı Belediyesi tarafından “Konya Yolunun Alta Alınması" projesi öncesi proje güzergahında olan ağaçların deplase çalışmaları başlatıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 15:03 |
/ 84 Kez Okundu
| |
Gölbaşı Belediyesi tarafından “Konya Yolunun Alta Alınması" projesi öncesi proje güzergahında olan ağaçların deplase çalışmaları başlatıldı.
Gölbaşılıların yıllardır beklediği "Konya Yolunun Alta Alınması" projesi 15 Nisan’da "Diyafram Duvar Yapma Makinası"nın gelmesiyle başlayacak. Proje öncesinde ise Gölbaşı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından proje güzergahında olan ağaçların deplase çalışmalarını başlatılarak, ağaçların budama işlemleri gerçekleştirildi.

"Çevre duyarlılığı ile hareket ediyoruz"
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ağaçların deplase edilmesine ilişkin, "Gölbaşımızın iki yakasını bir araya getirecek Konya Yolunun Alta Alınması Projesi inşallah 15 Nisan’da ‘Diyafram Duvar Yapma Makinası’nın gelmesiyle başlayacak. 6 ay boyunca 24 saat kesintisiz bir çalışma yapılacak. Şu anda proje öncesi hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Proje öncesinde, proje güzergahında olan ağaçlardan birinin dahi zarar görmemesi için şimdiden Çevre Orman Bakanlığımızla ağaçların deplase edilmesi (yer değiştirmesi) için gerekli izinleri aldık, çalışmalarını başlattık. Çevre duyarlılığı ile hareket ederek, mevsiminde budadığımız ağaçları tespit ettiğimiz noktalara taşıyacağız" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.