Konya’da medya mensuplarına “Dezenformasyonla Nasıl Mücadele Edilir” paneli düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Medya Derneği’nin birlikte yürüttüğü Yerel Medya Buluşmaları-2022 projesi çerçevesinde, Konya’da yerel ve ulusal medya temsilcilerine “Dezenformasyonla Nasıl Mücadele Edilir?” konulu panel gerçekleştirildi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Oca 2023 / Çar 17:40 |
/ 33 Kez Okundu
| |
Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada Medya Derneği Başkanı ve Takvim Gazetesi Yazarı Ekrem Kızıltaş, Daily Sabah Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Çelik ve Anadolu Ajansı Teyit Hakkı Editörü Ömer Faruk Görçin Konya’daki ulusal ve yerel gazetecilerle bir araya geldi. Panelde açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Taner Taşkıran, dezenformasyonun, yalanın, hilenin, aldatmanın sistematik olarak işlenmiş hali olduğunu ifade ederek, “Dezenformasyonda kasıtlı çarpıtma vardır. Sinsidir, insan aklının kör noktalarını kullanır. İnsan iradesini belli bir amaca dönük, işgal etme, yönetme, yönlendirme amacı ve saikiyle hareket eder. Dezenformasyon başka bir ifadeyle sistematik yalandır. Bilgi terörizmidir. İnsan hakkı ihlalidir. Dezenformasyon vatandaşlarımızın en temel hakkı olan doğru bilgiye ulaşmasının önündeki en büyük engeldir" dedi.
Panelde daha sonra Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş, Daily Sabah Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Çelik ve Anadolu Ajansı Teyit Hakkı Editörü Ömer Faruk Görçin sunumlarını gerçekleştirdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.