Köşk Belediyesi şehitler için deve güreşlerini iptal etti

Aydının Köşk İlçesinde 9’uncu Geleneksel Deve Güreşleri, Afrin şehitleri için iptal edildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Mar 2018 / Cum 17:01 |
/ 90 Kez Okundu
| |
Aydının Köşk İlçesinde 9’uncu Geleneksel Deve Güreşleri, Afrin şehitleri için iptal edildi.
Köşk Belediyesi, 4 Mart 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 9’uncu Geleneksel Deve Güreşleri Festivali, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit düşen askerlerimiz olması dolayısıyla etkinliğin iptal edildiğini duyurdu.
Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, yaptığı basın açıklamasında, “Öncelikle belirtmek isterim ki Deve Güreşleri Festivali için tüm hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Fakat, ülkemizin milli birlik ve beraberlik ile kenetlendiği atmosferde böylesi bir etkinliği yapmanın uygun olmadığını düşünmekteyiz. Zeytin Dalı Harekâtında aldığımız şehit ve yaralı askerlerimizin haberleri bizleri derinden üzmektedir. Vatandaşlarımızın ve güreşseverlerin de aynı hassasiyet içinde olduğu inancıyla, canı pahasına mücadele eden askerlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleriyle yüce Türk Milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan tüm askerlerimizin de sağ salim ülkemize dönmelerini temenni ediyorum” dedi.
9’uncu Geleneksel Deve Güreşleri Festivalinin daha sonraki bir tarihte ilçenin sosyal ve kültürel faaliyetleri kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler ile birlikte yapılacağı öğrenildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.