Kosova Büyükelçisi Spahiu: "Türkiye’ye şükranlarımızı sunuyoruz"

Kosova Cumhuriyeti Büyükelçisi Avni Spahiu, "Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman Kosova’nın yanında olduğu için şükranlarımızı sunuyoruz" dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Şub 2018 / Paz 17:29 |
/ 36 Kez Okundu
| |
Kosova Cumhuriyeti Büyükelçisi Avni Spahiu, "Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman Kosova’nın yanında olduğu için şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.
Kosova’nın bağımsızlığının 10. yılı dolayısıyla Nata Vega AVM’de bir etkinlik düzenlendi. Programda konuşan Kosova’nın Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu, "Kosova Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 10. yıl dönümünü kutlamak için buradayız. Bugün burada sizlerle bu yıl dönümünü kutlamak benim için ayrı bir onurdur. Türkiye’ye bu 10 yıl içinde her zaman Kosova’nın yanında olduğu için şükranlarımızı sunarız. Bu yıl dönümü aynı zamanda iki dost ülke olan Kosova ve Türkiye için de çok önemli bir yıldır. Çünkü iki ülke ilişkileri her geçen yıl gelişmeye devam ediyor. Türkiye her zaman Kosova’nın yanındaydı. Özellikle son 10 yılda her alanda desteklerini esirgemediği için en içten teşekkürlerimizi sunarız. Kosova, İstanbul’dan sadece bir buçuk saat uzaklıkta olan bir ülke. Bu yüzden hepinizi Kosova’ya davet ediyorum. Kosova halkı çok içten ve samimidir. Aynı zamanda Kosova’nın güzelliklerini de görmeniz için sizi tüm samimiyetimle Kosova’ya davet ediyorum. Bugün burada olmamızın bir diğer nedeni de fotoğraf sergimizin açılışını yapmak. Kosova’nın şehirleri, kültürü ve halkının fotoğraflarını içeren bu sergiye hepinizi davet ediyoruz. Nata Vega Genel Müdürü Tahir Çelik’e de bugün bizleri burada topladığı ve desteklediği için teşekkür ediyorum’’ dedi.
Spahiu’nun konuşmasının ardından Kosova yerel danslarını sergilemek üzere İstanbul’dan gelen Bayrampaşa Vardarın Üstünde folklor ekibi sahne aldı. Dans gösterisinin hemen ardından ise Tenor Şakir İlyasoğulları, Arnavutça şarkılar seslendirdi. Resim sergisinin açılışıyla program sona erdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.