Kozan’da 1200 adet fidan toprakla buluştu

Adana’nın Kozan ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla Kozan Organize Sanayi Bölgesindeki kurak alana toplam 1200 adet fidan dikildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 15:12 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Adana’nın Kozan ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla Kozan Organize Sanayi Bölgesindeki kurak alana toplam 1200 adet fidan dikildi.
Kozan Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen, her yıl orman haftası dolayısıyla Kozan’da binlerce fidanı ve tonlarca tohumu toprakla buluşturduklarını belirterek ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını söyledi. İhtiyaç halinde kendilerinden talepte bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da fidan dikimi noktasında gerekli desteği verebileceklerini ifade eden Önen, ağaçların sadece bir odunun ham maddesi olarak görülmemesi gerektiğini, ağaçların havadaki tozu tuttuğunu canlıların yaşaması için gerekli olan oksijeni ürettiğini kaydetti.
Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 1200 adet çam, fıstık çamı ve çeşitli ağaç türünden fidanlar ilçe protokolü, öğrenciler ve orman işletme müdürlüğü personellerinin de desteği ile toprakla buluşturuldu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.