"Kudüs için bir fikrim var" yarışması başvuruları başladı

Mirasımız Derneği’nin “Kudüs için bir fikrim var-Liselerde proje yarışması” yarışması için başvurular 26 Mayıs’a kadar devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 11:44 |
/ 58 Kez Okundu
| |
Mirasımız Derneği’nin “Kudüs için bir fikrim var-Liselerde proje yarışması” yarışması için başvurular 26 Mayıs’a kadar devam ediyor.
Mirasımız Derneği, liselerde geleneksel hale getirdiği Kudüs ve Mescid-i Aksa konulu yarışmalara bir yenisini ekledi. Daha önceki yıllarda şiir, resim ve mektup yarışmalarıyla dikkatleri Kudüs ve Mescid-i Aksa üzerine çeken Mirasımız Derneği, bu yıl bu yıl ki yarışma formatını “proje” olarak belirledi. Gençliğin Kudüs bilinci ile yetişmesi ve ezberlenmiş cümlelerin dışına çıkarak ortaya farklı bir ürün koymak adına bu yıl ki yarışma formatını değiştirdiklerini ifade eden Mirasımız Derneği Tanıtma ve Organizasyon sorumlusu İbrahim Ethem Ayaz, liseliler arasında düzenledikleri yarışmada dereceye girenlere Kudüs ödülünün yanı sıra altın hediye edileceğini belirtti. Yarışmanın ismini “Kudüs İçin Bir Fikrim Var - Liselerde proje yarışması” olarak belirlediklerini kaydeden Ayaz, yarışmayı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir Sen ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ortaklaşa düzenlediklerini söyledi. Yarışmanın 26 Mayıs’a tarihine kadar devam edeceğini kaydeden Ayaz, yarışmaya katılım ve şartname ayrıntılarının derneğin sosyal medya hesapları ile www.mirasimiz.org.tr adresinden öğrenilebileceğini söyledi.

Nurettin Zengi’nin minberi gibi
Yarışma formatına, Mescid-i Aksa için yaptırdığı minber ile tarihe adını altın harflerle yazdıran Nurettin Mahmut Zengi’nin esin kaynağı olduğunu belirten Ayaz, “Kudüs, 101 yıldır işgal altında. 1099 yılında da Kudüs esir düşmüştü. O zaman bir yiğit çıktı ve Müslümanları esarete karşı dik durarak harekete geçirmeyi hedefledi. Bunun için de bir minber inşa ettirdi. ‘Kudüs işgal altında olsa dahi elbet bir gün özgürlüğüne kavuşacak ve bu minber Mescid-i Aksa’ya yerleştirilecek” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.