Kulp’ta Kadın ve Yaşam Merkezi’nin çalışmaları sürüyor

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Belediyesince projelendirilip ihale edilen Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi inşaatının temeli atıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 10:56 |
/ 65 Kez Okundu
| |
Diyarbakır’ın Kulp İlçe Belediyesince projelendirilip ihale edilen Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi inşaatının temeli atıldı. Merkezin kısa sürede tamamlanıp, hizmete girmesi için çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.
Kulp’ta Yeni Mahalle Diyarbakır Caddesi üzerinde bulunan mülkiyeti belediyeye ait arsanın üzerine yapım çalışmaları başlatılan Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi, 400 metrekare alan üzerine 3 katlı olarak inşa edilecek. İçerisinde ipek puşi dokuma atölyesi, halı dokuma atölyesi, Aile Destek Merkezi, hamam, sauna, yüzme havuzu, fitnes salonu, kafeterya, satış birimleri ve eğitim atölyelerinin yer alacağı Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi’nin 5 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, “Kadınlarımızın meslek öğrenebileceği, iş imkanı bulacağı, sosyal bir yaşam alanına sahip olacağı, spor yapabileceği bir alan oluşturmak için bu projeyi hazırlayıp çalışmalara başladık. Kısa sürede bunu tamamlayıp kadınlarımızın hizmetine sunabilmek için hummalı bir çalışma başlattık. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.