Kütahyalı Yakup Güven, okul harçlığını Afrin’deki Mehmetçiklere gönderdi

Kütahya Kadir Adlım Ortaokulu 5

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
30 Oca 2018 / Sal 13:01 |
/ 68 Kez Okundu
| |
Kütahya Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye’nin Halep iline bağlı Afrin ilçesinde başlattığı operasyonda görev alan Mehmetçiklere göndermek üzere harçlıklarından biriktirdiği parayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teslim etti.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven ile annesi Fehime Güven’i makamında ağırladı.
Duyarlı davranışından dolayı Yakup Güven’e teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Zeytin Dalı Harekatı için herhangi bir yardım kampanyası başlatılmadığını ancak minik öğrencinin yardımının değerlendirileceğini kaydetti.
Türkiye’nin savaştan değil barıştan yana olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, ülke sınırlarında güven ve istikrarın sağlanması için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın 7’den 70’e destek gördüğünü, Yakup’un da bu desteğin bir parçası olduğunu söyledi.
Vali Nayir, “Biz savaştan yana değil, barıştan yanayız. Keşke dünyada hep barış var olmuş olsa; ama bizi tehdit eden unsurlar da var olduğu müddetçe biz savaşı da göze almak zorundayız. Eğer sınırlarımıza yakın bir yerde düşmanlar gelip yerleşecekse biz onları da oradan temizlemek, kendi vatanımızın güvenliğini de sağlamak zorundayız. Şu andaki yürüttüğümüz harekatın adı da ’Zeytin Dalı Harekatı.’ Zeytin dalı barışın simgesidir. Biz aslında savaş istemiyoruz, bizi orada tehdit eden unsurları kaldırmak istiyoruz. Eğer onlar kendiliğinden çekilirse bizim oradaki müdahalemiz de biter. Dolayısıyla biz ülke olarak birlik, beraberlik içinde büyüğümüzle, küçüğümüzle, kadınımızla, erkeğimizle bugün bu yapılan harekatın arkasında duruyor, onları destekliyoruz. Senin yaptığın da bunun bir parçası. Sen de biriktirdiğin harçlığınla destek vermeye hazır olduğunu söylüyorsun. Dua edelim askerimiz gittiği gibi sağ salim geri dönüp gelsin, bu harekatı başarıyla tamamlamış olsunlar” diye konuştu.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kadir Adlım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Yakup Güven’i tebrik edip, hediye verdi. (EFE)

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.