Lise öğrencileri yaşlı vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı uyardı

Denizli Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaşlı vatandaşları evinde ziyaret ederek ev temizliğini yapıp, telefon dolandırıcılığına karşı bilgilendirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Mar 2018 / Cmt 15:58 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Denizli Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaşlı vatandaşları evinde ziyaret ederek ev temizliğini yapıp, telefon dolandırıcılığına karşı bilgilendirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında Yeni Şafak Mahalle Muhtarı Osman Er tarafından tespit edilen yaşlı aileler ziyaret edildi. Etkinlikte tarihi geçmiş ilaçlar öğrenciler tarafından kontrol edilerek imha edildi. Telefon dolandırıcılığına karşı bilgilendirilen yaşlı ailelere, e-devlet uygulamaları, güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı. Küçük ev temizliğinin de yapıldığı ziyaretlerin belirli periyotlarda devam edeceği aktarıldı. Çevre mahallelerde belirlenen ailelerin de ziyaret edileceği proje kapsamında yaşlı ailelere kitap okuması yapılacağı, okulda düzenlenecek olan tiyatro gösterilerinde ailelerin ağırlanarak tiyatro izlemelerinin sağlanacağı öğrenildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.