Mahmudiye’ye yapılan otobüs seferleri

Ak Parti Mahmudiye İlçe Başkanı Bünyamin Yiğit, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerine başlatılan otobüs seferinin iptal edildiğini belirterek bu uygulamayı kınadıklarını belirtti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Kas 2017 / Cmt 14:13 |
/ 252 Kez Okundu
| |
Ak Parti Mahmudiye İlçe Başkanı Bünyamin Yiğit, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerine başlatılan otobüs seferinin iptal edildiğini belirterek bu uygulamayı kınadıklarını belirtti.
Yiğit, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin diğer bütün ilçeler gibi Mahmudiye’ye de başlattığı yolcu otobüsü seferini bir gün sonra sona erdirdiğini anlattı. Bünyamin Yiğit, “İlgili yasaya göre; Büyükşehir Belediyesi, ulaşım ana planı yapmak veya yaptırmak ve uygulamak, ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini planlamak ve koordinasyonu sağlamakla yükümlüdür. Büyükşehir Belediyesinin yetkisi çerçevesinde tüm ilçelere otobüs tahsis edilirken ne hikmetse Mahmudiye ilçemize tahsis edilen otobüs bir gün geldi ve daha sonra seferler kaldırıldı. Sivrihisar, Çifteler ve Han gibi tüm ilçelerdeki vatandaşlar 2,70 TL’den, 65 yaş üzerindekiler de ücretsiz yolculuk yaparken, yaklaşık 8 bin nüfuslu Mahmudiye ilçesi ve mahalleleri cezalandırılıyor mu acaba? Bizlere bunu reva gören sosyal adaletten yoksun CHP’li belediyeyi kınıyoruz. Otobüsleri Mahmudiye’ye göndermeyen Büyükşehir Belediyesi mi, yoksa Mahmudiye Belediyesi mi bilmek istiyoruz? Belediyeyi, kanunla verilen görevi yerine getirmeye davet ediyoruz” diye belirtti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.