Malatya’da geçici işyerleri kura çekimi ile belirlenecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Malatya’da geçici işyerleri kura çekimi ile belirlenecek
25 Mar 2023 / Cmt 12:34
/ 32 Kez Okundu
| |

Malatya’da depremden etkilenen işyerleri için yapımı süren geçici işyerlerinin başvuruların alınmasının ardından noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirleneceği açıklandı.

Malatya Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 6 Şubat günü yaşanan depremlerde Malatya’da iş yerleri ağır hasar gören veya tamamen yıkılan esnafların mağduriyetinin giderilebilmesi için kentin farklı semtlerinde geçici işyerlerinin yapımına başlanıldığı belirtildi.
Açıklamada, işyerleri yıkılan ve ağır hasarlı olan esnafların mağduriyetinin giderilmesi için dağıtılacak konteynerlerden istifade etmek isteyenlerin bağlı bulunduğu oda veya mesleki kuruluşlara müracaat etmelerinin gerektiği belirtildi.
Meslek odaları tarafından kontenjan dahilinde hazırlanan listelerin daha sonra Malatya Valiliği Kriz Merkezindeki komisyona sunulacağının belirtildiği açıklamada, geçici işyerlerinin ise komisyon gözetiminde noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlendikten sonra anahtarlarının teslim edileceği ifade edildi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.