Malazgirt’te ‘Tarihi Milli Park’ sevinci

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ‘Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’ nın yapılması kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Mar 2018 / Paz 16:29 |
/ 307 Kez Okundu
| |
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ‘Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’ nın yapılması kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Geçen sene Malazgirt Zaferi kutlamalarına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında ‘Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’nın yapılacağı müjdesini vermiş ve bu müjde Malazgirt halkı tarafından büyük bir beklentiye sebep olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Malazgirt Zaferi etkinliklerinde, ’Bu bölge, hep birlikte inşa edeceğimizin, yeni geleceğimizin de sembolü haline gelecek’ diye işaret ettiği Malazgirt Ovası’ndan ilk karar çıktı. Malazgirt Ovası’nın ‘Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı’ olarak belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazetede yayımlandı.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Malazgirt İlçe Başkanı Kenan Deniz, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz sene Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 946. Yıldönümü törenlerinde bizleri şereflendirdiği zaman şu cümleyi söylemişti. ‘Gelin, ecdadımızın yolundan gidelim. Gelin, bölgemizin yaşadığı kara kışı umut dolu bir bahara hep birlikte dönüştürelim. Malazgirt’te aslanlar gibi dövüşen ecdadımızın ruhunu ancak bu şekilde yâd edebiliriz. Peygamberimizin fetih müjdesinin anahtarı olan bu bölge, inşallah hep birlikte inşa edeceğimizin yeni geleceğimizin de sembolü haline gelecektir’ demişti. Çok şükür tarihi milli parkımız yapılacak” dedi.
Park kararının Malazgirt halkı tarafından sevinçle karşılandığının altını çizen Deniz, “Bu büyük proje sayesinde yaklaşık 300 gencimiz iş sahibi olacak. Ayrıca ben okulda turizm okumuştum. İlçe başkanlık görevine geldiğim günden beri, her fırsatta her platformda ilçemizin turizm ile gelişeceğini söylüyordum. Bu park projesi benim yıllardan beri hayalim olan bir projeydi. Bu projenin hayata geçmesi için ben ve partili arkadaşlarım yıllarca mücadele ettik. Çok şükür bu projemiz Cumhurbaşkanımız tarafından hayata geçirildi. Ben bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Binali Yıldırım’a, bakanlarımıza, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Muzaffer Çakar’a, Milletvekilimiz Mehmet Emin Şimşek’e, Muş Valimiz Aziz Yıldırım’a, Milli Parklar Bölge Müdürümüz Mustafa Şentürk’e, Kaymakamımız Soner Kırlı’ya ve özellikle Okçular Vakfına ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.