Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının maaş zammı sevinci

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının maaş zammı sevinci
28 Oca 2024 / Paz 15:22
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında 4 bin 615’i bulan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve iştiraklerde çalışanları ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından Büyükşehir çalışanları, Başkan Ergün’e alkışlar ve sevgi gösterileriyle teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün makamında imzalandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü, iştirak şirketlerde çalışan 4 bin 615’i bulan personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza töreninin ardından konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hizmet-İş Sendikasıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin ardından çalışanlarımızın özlük haklarıyla ilgili nihai sonuca ulaştık. Büyükşehir Belediyemiz, MASKİ Genel Müdürlüğümüz ve iştiraklerimizde bulunan 4 bin 615 hizmet alım personelimizin ücretlerinde güncelleme yaptık. Sendikamızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, en düşük ücret olarak tabir ettiğimiz ve 745 personelimizin aldığı ücreti 26 bin 508 TL olarak belirledik. Bunun dışında kalan ve personelimizin yüzde 80’ini oluşturan 3 bin 805 çalışanımızın alacağı ortalama ücreti de 27 bin 510 liraya yükselttik. Bunun dışında kalan 65 personelimizi de 27 bin 510 liranın üstünden yukarıya doğru kademelerini alan çalıştığı iş birimine göre sınıflandırdığımız 65 personelimizin de en üst sınırı da 40 bin liranın üstüne çıkıyor” dedi.
Yapılan zammın detaylarını paylaşan Başkan Ergün, “Yaptığımız bu iyileştirmeyle yıllık bazda yüzde 135; son 6 ayı baz aldığımızda ise yüzde 69 gibi bir artış yapmış oluyoruz. Bilindiği üzere memur maaşlarına devletimiz tarafından yüzde 49,25 oranında zam yapılmıştı. Bunu göz önüne aldığımızda, değerli çalışanlarımıza yaptığımız artış oranı ortadadır. Yani yüzde 20 oranında daha fazla kendilerine bir ücret ödemesi yapılacak. Bunların hepsi çalışanlarımız için çalışanlarımıza yapılan güzellikler” dedi.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren çalışanların özlük hakları, maaşlarının gününde alınması, sosyal hakları gibi konulara her zaman hassasiyetle yaklaştıklarını vurgulayan Başkan Ergün, “Yine aynı hassasiyetle çalışanlarımızın ve onların değerli ailelerinin yüzünü güldürecek sözleşmeyi imza altına almış olduk. Bu vesileyle yeni maaş zamlarının değerli çalışanlarımıza ve onların kıymetli ailelerine hayırlı uğurlu, bereketli olmasını yürekten diliyorum. Manisa’mıza hizmet noktasında hep birlikte özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar için de hepsine şahsım ve Manisalı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, helali hoş olsun” dedi.
Maaş zamları ile ilgili sözleşmenin imzalanmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ Genel Müdürlüğü ve iştiraklerde görev yapan Büyükşehir personelleri, Başkan Ergün’e teşekkürlerini sundu. Horozköy programında alkışlar ve sevgi gösterileriyle Başkan Ergün’ü karşılayan Büyükşehir çalışanları, yapılan maaş zamları nedeniyle teşekkürlerini sundu. Manisa Büyükşehir Belediyesinin ilçelerde çalışan personelleri de yapılan maaş zamlarını sevinçle karşıladı. Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü çalışanları, davul-zurna ve pilav hayrıyla yeni maaşlarını kutlarken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Personeller, “Başka Söze Gerek Yok Teşekkürler Efsane Başkan” ve “Şimdi Sıra Bizde Büyük Başkan” pankartlarıyla Başkan Ergün’e sevgi gösterilerinde bulundu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.