Manisa’da 2023 yılında 80, 2014’ten bu yana 571 HİS göleti temizlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Manisa’da 2023 yılında 80, 2014’ten bu yana 571 HİS göleti temizlendi
10 Ara 2023 / Paz 15:40
1 dk okuma / 5 Kez Okundu
| |

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticiler için hayata geçirilen Hayvan İçme Suyu (HİS) göletleri, tüm gününü arazide geçiren mera hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanları için de can suyu oldu. Yapılan çalışmalarla yalnızca 2023 yılında 8 ilçede, 40 mahallede, toplam 80 adet yeni HİS göletinde temizlik, bakım onarımı yapılarak üreticilerin kullanımına kazandırıldı. 2014 yılından bu yana ise toplamda 571 adet HİS göletinde temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlamış oldu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik destekleriyle çiftçiye ve üreticilere önemli destekler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerin, özellikle yaz aylarında besi hayvanlarının yeterli ve temiz içme suyuna ulaşmalarını sağlamak için yeni HİS göleti inşası ile mevcut göletlerin temizliğini gerçekleştirerek, mera hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanları için de can suyu oldu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalarla sadece 2023 yılında 8 ilçe ve 40 mahallede toplam 80 adet HİS göleti temizlik, bakım ve onarımı tamamlanarak, üreticilerin hizmetine sunuldu. 2014 yılından bu güne kadar Manisa il genelinde toplam 571 HİS göletinde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları ile inşaatlar, kurumumuz bünyesinde bulunan makine, ekipman ve personellerimiz tarafından yapılarak daha ucuza mal edilmekte olup, kamu kaynaklarının verimli kullanımı sağlanmaktadır. Gölet temizlik, bakım ve onarım çalışmaları 2024 yılında da artarak devam edecektir” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.