MASKİ’den kesintisiz su için 200 adet dalgıç pompa

MASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan yaz ayları öncesinde arızalardan kaynaklı su kesintilerini önlemek için 200 adet dalgıç pompa alımı gerçekleştirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 16:01 |
/ 21 Kez Okundu
| |
MASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşan yaz ayları öncesinde arızalardan kaynaklı su kesintilerini önlemek için 200 adet dalgıç pompa alımı gerçekleştirdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde su sıkıntısı yaşanmaması adına çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, açılan içme suyu sondajlarında ve mekanik ömrünü tamamlayan dalgıç pompa yenileme çalışmaları kapsamında muhtelif tonajlarda (1.5 ton-110 ton kapasiteli) 200 adet dalgıç pompa alımını gerçekleştirdi. MASKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı teknik personeli pompaların alındığı firmada incelemelerde bulundu.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, yaklaşan yaz ayları öncesi vatandaşların arızalardan kaynaklı su kesintisi yaşanmalarının önüne geçmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Aslay, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda il genelinde yaklaşan yaz aylarında yaşanabilecek su sıkıntılarının önüne geçmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevcut sondajların arızalarında, yeni açılan içme suyu sondajlarında ve acil durumlarda kullanılmak üzere muhtelif tonajlarda 200 adet dalgıç pompa alımını gerçekleştirdik. Teknik personelimiz dalgıç pompa alım ihalesini alan firmada incelemelerde bulunarak pompaların test işlemlerine ve imalatlarını yakından takip etti. İl genelindeki yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.