Mavi Vatan’ın Çelik Kalesi TCG Gediz’de yeni yıl manzaraları

Yılbaşını sevdikleri ile birlikte geçirmek isteyeneler yılın son gününde çeşitli aktiviteler düzenlerken, Mavi Vatan’ın Çelik Kalesi ’Onur, Şeref, Güç’ sloganlı TCG Gediz’de görev yapan askerler yeni yılı ailelerinden uzak görevleri başında karşıladılar.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Oca 2023 / Paz 07:45 |
/ 26 Kez Okundu
| |
Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de birçok vatandaş 2022 yılını eğlence mekanlarında ve evlerinde karşılarken, görev başında olan kurumlardan Deniz Kuvvetlerine bağlı TCG Gediz’de görev yapan askerler denizlerdeki güvenlik görevini sürdürerek yılı tamamladı. Sabahın erken saatlerinde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan kalkarak Akdeniz açıklarında görev icra eden yüzen şehir görünümündeki TCG-Gediz gemisi Akdeniz açıklarında görevinin başında yeni yıla Mavi Vatan’da ‘merhaba’ dedi.
Yeni yıl dolayısıyla deniz üzerinde gerçekleştirilen törende TCG Gediz Komutanı, ailelerinden uzakta mavi vatanda görev yapan personelinin yeni yılını kutladı.
Oldukça donanımlı olan TCG Gediz Gemisi’nin köprü üstünden personeline seslenen gemi komutanı yaptığı anonsta “TCG Gediz Ailesi’nin değerli personeli sevgili silah arkadaşlarım. Ülkemizin denizlerdeki hak ve menfaatlerini korumak için ailelerimizden uzakta gemimize verilen görevi yerine getirmekteyiz. 2022 yılının sonuna geldiğimizi bu günde TCG Gediz Ailesi’nin yeni yılını kutlar, yeni yılın sizlere ve sevdiklerinize sağlık mutluluk ve huzur getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.
Mavi Vatanda kuş uçurtmuyorlar
Her türlü askeri donanıma sahip TCG Deniz Savaş Gemisi, bir yandan denizde seyir halinde görevini icra ederken, diğer yandan da gemide konuşlu helikopter ile denizde ve havada adeta kuş uçurtmuyor. Dosta güven düşmana korku salan Mavi Vatan’ın kartalları, yeni yıla Akdeniz açıklarındaki görevlerinin başında göz kamaştıran icraatları ile girdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.