Menemen Asarlık Sosyal Tesisleri açılışına gün sayıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Menemen Asarlık Sosyal Tesisleri açılışına gün sayıyor
23 Şub 2024 / Cum 12:22
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Menemen Belediyesi tarafından yapımı hızla sürdürülen Asarlık Sosyal Tesisi’nde açılış için geri sayım başladı. İlçedeki ilk kapalı ve aynı zamanda yarı olimpik yüzme havuzunu barındıran tesisin müjdesini veren Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Menemenli çocuklar artık yüzmeyi sulama kanalında değil, kapalı yüzme havuzunda öğrenecek. İlçemizde bir hayal gerçek oluyor. Dev tesisimiz içinde aynı anda birçok faaliyet yapılabilecek. Hem Asarlık hem Menemen’inimizin değerine değer katacak” dedi.

Aydın Pehlivan Başkanlığındaki Menemen Belediyesi yeni açılışları için gün sayıyor. Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü, 460 metre uzunluğundaki battı çıktı, 2 bin metrekarelik kapalı alanda bölgenin en büyük spor merkezi olacak olan fitness center gibi projeler için geri sayım sürerken, açılacak tesislerden biri de Asarlık Sosyal Tesisi.
15 bin 200 metrekare alanda inşa edilen tesis, Menemen’in hasretini de sona erdirecek. İlçenin ilk kapalı yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girecek. Kapalı havuzun yanında aynı zamanda yine yarı olimpik olmak üzere bir açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu yer alacak. Tesiste havuzlarla birlikte gençlik merkezi, trafik eğitim parkuru, halı saha, aile sağlığı merkezi ve kafeterya yer alacak.

“Her yaştan hemşehrimizin ihtiyaçlarına cevap verecek”
Açılacak tesise ilişkin açıklamada bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “İlçemizde bir hayal gerçek oluyor ve bunu başarmak bize nasip oldu” dedi. Sözlerini sürdüren Başkan Pehlivan, “Menemen’imizde bizler dahil birçok kişi, çocukluğunda yüzmeyi sulama kanallarında öğrendi. Ne yazık ki o kanallarda kayıplar yaşadık. Bugün de durumu olanlar, çocuklarını yüzme öğrenmek için başka ilçelere götürürken, sulama kanallarımızda yine çocuklarımızı görüyorduk. Artık çağın gerisinde kalan, Menemen’e yakışmayan bu dönemi kapatıyoruz. Asarlık Sosyal Tesisimiz; hem bölgenin bir çekim merkezi olabilmesi yolunda önemli bir adım olacak, hem de Menemen’in evlatları artık yüzmeyi güvenli bir şekilde antrenörler eşliğinde öğrenecek. Bugünden sonra en büyük hayalimiz, bu havuzlarımızda yetişecek bir evladımızın, uluslararası bir madalyayla ülkemizi ve Menemen’imizi gururlandırmasıdır. Mart ayı içinde açılacak tesisimiz, her yaştan hemşehrimizin ihtiyaçlarına cevap verecek, sosyalleşmesini sağlayacak ve ilçemize değer katacak” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.