Meriç Belediyeler Birliği’ne ilk yardım eğitimi

İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’de ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, ‘Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi’ne Meriç Belediyeler Birliği ile devam etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Ara 2017 / Çar 12:01 |
/ 139 Kez Okundu
| |
İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’de ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, ‘Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi’ne Meriç Belediyeler Birliği ile devam etti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, doğru ilk yardımın hayat kurtardığını ifade ederek, ilk yardım eğitiminin herkes için çok önemli olduğunu vurguladı.
Bünyesinde İlk Yardım Eğitim Merkezi kuran Türkiye’deki üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, ilk yardım eğitimlerine Meriç Belediyeler Birliği’yle devam etti. 29 Haziran 2015 tarih ve 29429 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren İlk Yardım Yönetmeliği’ne göre yasal zorunluluk olan ‘ilk yardımcı ve zorunlu ilk yardımcı istihdamı’ kapsamında Meriç Belediyeler Birliği’ne üye olan belediyeler tarafından belirlenen 14 personele İlk Yardım Eğitimi verildi.
Edirne Belediyesi İtfaiye Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde söz alan Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabileceği gibi, sakat kalmalarını da önleyebilmektedir. İlk yardımcının soğukkanlı olması ve önce kendi güvenliğini sağlaması çok önemlidir. İlk yardımı bence herkes bilmeli. Bebeğinizin boğazına küçük bir parça havuç kaçsa; doğru ilk yardım uygulamasıyla kendi bebeğinizi kurtarmış olursunuz. Doğru ilk yardıma hayatınızın her alanında ihtiyaç duyabilirsiniz. Belediyeci, insana en yakın hizmet veren kurumdur. Doğumdan başlayan belediye hizmetleri ölüme kadar devam eder. Belediyeler bir insanın doğumundan ölümüne kadar hizmet veren tek meslek örgütüdür” ifadelerine yer verdi.
Eğitimler, İlk Yardım Eğitmenleri Hemşire İnci Özer ve Hemşire Ayten Sünetçiler eşliğinde 2 gün boyunca devam edecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.