Metin Sinecek: “Sınırda savaş izleri yok”

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerin yanında olduklarını göstermek ve oradaki esnafı gözlemlemek amacıyla Suriye sınırına giden Samsun Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, “Sınırda savaş izleri yok” dedi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 15:39 |
/ 167 Kez Okundu
| |
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerin yanında olduklarını göstermek ve oradaki esnafı gözlemlemek amacıyla Suriye sınırına giden Samsun Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, “Sınırda savaş izleri yok” dedi.
Afrin’de görev yapan Türk askerine destek vermek ve sınır bölgesindeki esnafların ne durumda olduğunu anlamak amacıyla esnaflarla birlikte Samsun’dan Suriye sınırına giden Samsun Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, oradaki durumu gözlemleyerek kamuoyuyla paylaştı. İlk olarak Hatay’a giderek tırlara hediye paketleri yüklediklerini belirten Metin Sinecek, “Diğer esnaf arkadaşlarımızla birlikte Hatay’a giderek hediyelerimizi tırlara yükledik. Tırlara yüklediğimiz bu hediyeler Suriyeli mültecilere ulaştırılacak. Bizim amacımız oradaki esnafı görmek ve oradaki halkın savaşla bağlantılı durumu var mı diye bakmaktı. Gözlemlerimize göre Türkiye sınırında savaşla ilgili hiçbir iz yok. Oradaki ekonomi de gayet iyi. Yeni yeni binalar yapılıyor ve yollar da güzelleşiyor. Ticaret yapılabilecek bir hale geldiğini gördük. Biz ilerleyen günlerde oradaki ticaretin daha da artacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Sınırda askerlerle de bir araya geldiklerini dile getiren Sinecek, “Onlarla yaptığımız istişareler ve bizim arkadaşlarımızla yaptığımız gözlemler neticesinde terörün Türkiye sınırından tamamen temizlenmiş olduğunu anladık. Artık orada sağlıklı bir yapıya kavuşulup bir barış sağlandığında Türkiye’nin ufku açılacaktır. Oradaki Suriyeliler iş yerleri açarak ticaret yapmaya başlamış. Genellikle Suriyelilerin Hatay sınırında iş kurduklarını gördük. Bu durum Suriyelilerin geleceğine yönelik atılan iyi bir adım. Biz orada şunu da gördük: Türkiye’nin Müslümanlara verdiği değere bizzat şahit olduk. Türk milleti gerçekten örnek bir millettir. Ayrıca milletimiz Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize de büyük destek veriyor. Onların her anlamda yanında oluyor” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.