Mevlana Büyükçekmece’de Şeb-i Arus töreniyle anıldı

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vefatının 744’üncü yılında Şebi-i Arus anma töreni düzenledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Ara 2017 / Pzt 12:48 |
/ 41 Kez Okundu
| |
Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vefatının 744’üncü yılında Şebi-i Arus anma töreni düzenledi.
Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Bedia Muvahhit Salonu’nda gerçekleştirilen Şeb-i Arus törenine Büyükçekmeceliler yoğun ilgi gösterdi.
Büyükçekmece Belediyesi ile Büyükçekmece Albatros Lions Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Şeb-i Arus töreninde Mevlana’nın yaşam felsefesi ve hayatı anlatıldı.
Büyükçekmecelilerin yoğun ilgi gösterdiği Şeb-i Aruz anma törenine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner katıldı.
Bayram Ali Üner, “Mevlana’nın vefatının üzerinden 744 yıl geçmiş olmasına karşın felsefesi ve eserleriyle çağları aşmış çok önemli bir şahsiyettir. Mevlana, "Gel ne olursan ol, gel" dizelerine yansıdığı üzere insanlar arasında herhangi bir ayrım gözetmemiştir. Merhameti, karşılıksız ve sınırsız insan sevgisinin yanı sıra sonsuz hoşgörüsüyle sadece İslam alemini değil, tüm insanlığı kendisine hayran bırakmıştır. Hayata ve insanlara bakışıyla bir fikir adamı olarak da tüm dünyada kabul görmektedir. Kendisini rahmetle anıyoruz” ifadesini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.