Mezitli’de Zeytinli Caddesi yenilendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Mezitli’de Zeytinli Caddesi yenilendi
27 Şub 2024 / Sal 09:28
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Mezitli ilçesi Akdeniz ve Merkez mahallesi sınırları içerisinde bulunan Zeytinli Caddesi’nde bir süredir devam eden yol yapım çalışmalarını tamamladı.

Kavşak düzenleme çalışması yapıldı
Zeytinli Caddesi’nde bin 500 metre uzunluğundaki yolda yenileme ve düzenleme çalışması yapan ekipler, genişliği 15 metre olan yolda toplam 7 bin 900 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Ayrıca yenilenen güzergâh üzerinde bulunan Eskiköy Caddesi ile Zeytinli Caddesi kesişiminde kavşak düzenleme çalışması da yapıldı.
Ekipler tarafından bölgede yapımı tamamlanan çalışmalarda Zeytinli Cadde ve kavşak noktasında toplam 10 bin 700 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirilmiş oldu. Sıcak asfalt çalışmalarının yanı sıra caddede refüj imalatı da yapıldığı bildirildi.
İsmet İnönü Caddesi’nde de Çalışma Yapıldı
Ekiplerin eş zamanlı olarak Mezitli ilçesinde bir diğer çalışma noktası ise İsmet İnönü Bulvarı oldu. Mezitli ilçesinin 2 ayrı noktası, Zeytinli Cadde ve İsmet İnönü Bulvarı’nda yapılan çalışmalarda toplam 12 bin 800 ton asfalt kullanılarak, yollar daha modern bir görünüme kavuştu.
İsmet İnönü Bulvarı’nın Vatan Caddesi ile Fındıkpınarı Caddesi arasında kalan kısmında yapılan çalışmalar kapsamında da İsmet İnönü Bulvarı’nın 265 metre uzunluğundaki kısmı 2 bin 100 ton sıcak asfalt serimi yapılarak yenilendi. Geçtiğimiz yıllarda aynı bölgede Kelveli ile Fındıkpınarı Caddesi arasında kalan kısım ile Fındıkpınarı Caddesi de yenilenmişti. Gerçekleştirilen çalışmayla da hattın tamamı yenilenmiş oldu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.